Стабільна монета — це термін, який використовується в криптовалюті для опису криптовалют, призначених для підтримки стабільної вартості. Наприклад, Tether (USDT) – це актив, заснований на блокчейні та призначений для торгівлі за 1 долар США. Tether — це «стабільна за ціною криптовалюта», яка «прив’язана» до долара США. В даний час в обігу знаходиться кілька стабільних монет, і ще кілька намагалися створити в минулому (з різним ступенем успіху).
Ви можете отримати ці монети на біржах, наприклад тут https://www.bybit.com/kk-KZ/.
Ризики стейбл коїнів
Ось деякі побоювання, про які варто знати, перш ніж ви перейдете на Tether, USDT, BitUSD або будь-яку іншу стабільну монету.
- Більшість стабільних монет зазнають краху (це історична правда, вона не відноситься до поточних стабільних монет). Коли вони зазнають невдачі, вони можуть бути не викуплені за обіцяну суму. Це сувора правда. Жодна із старих стабільних монет сьогодні не з нами. TUSD, Tether і Dia здаються надійними тут і зараз, і вони, ймовірно, навчилися на помилках своїх попередників, але якщо бути чесними щодо історії стабільних монет, вона настільки ж мінлива, як і історія криптовалюти.
- Дехто каже, що стабільні монети приносять стабільність у криптовалютний простір, але ця ідея не має емпіричного підтвердження. Натомість я б сказав, що переваги стабільних монет полягають у можливості для трейдерів швидко переходити до долара та здатності бірж підвищувати ліквідність. Більше того, я стверджую, що стабільні монети фактично додають волатильності в криптовалютний простір, оскільки вони дозволяють більше спекулювати (що теоретично створює стабільність, але на практиці, схоже, нічого подібного не відбувається). Суть у тому, що криптовалютний простір не є стабільним місцем, і жоден вид криптовалют, регулювання чи деривативів, які я бачив, ще не змінив цього. Використовується термін стабільна монета не тому, що ця монета приносить стабільність, а тому що токен в ідеалі має стабільну вартість.
- Стабільні монети зазвичай вимагають, щоб ми довіряли центральній третій стороні. Кожна стабільна монета має свій власний спосіб уникнути надмірної централізації, але, як правило, необхідно якимсь чином управляти цими активами для забезпечення їхньої стабільності (навіть якщо вони, як правило, засновані на блокчейні). Будь-яка централізована система тією чи іншою мірою вимагає довіри до третьої сторони. Вимога довіри до третьої сторони у криптовалютах дещо суперечить концепції криптовалют. Це не проблема як така, але її слід зазначити. З урахуванням сказаного більшість бірж не є децентралізованими, тому використання стабільних монет як валют на вже централізованій біржі навряд чи є причиною для відмови від використання стабільних монет.
Розпочати свій шлях у криптовалюті вам допоможе біржа https://www.bybit.com/uk-UA/.