Ринок газу - AGROPogruzka

Ринок газу

Нинішні умови здаються ідеальними для змін на ринку газу та перетворення його у європейський. Знижений попит та надлишок пропозицій можуть сприяти інтеграції в ЄС та вільному потоку сировини на спільному ринку. 

Пандемія та пов’язане з цим різке уповільнення економічної діяльності європейських країн призводять до зниження попиту та зростання невизначеності щодо його рівня у найближчі місяці, а може і роки Хоча послаблення світового попитубулопередбачене і помітне раніше, масштаби та темпи нинішніх падінь є абсолютно несподіваними. Незрозуміло наскільки вони будуть довговічними. Попит на газ зменшився, хоча і в різній мірі.

Це пов’язано з різницею у термінах та якості запроваджених обмежень, а також через пов’язаних боротьбою з коронавірусом. Помітні падіння попиту на газ відбуваються в контексті надлишку на світових енергетичних ринках, який триває з 2019 року. Минулий рік став черговим.

Зниження світового попиту на газ, рекордно низькі ціни, що супроводжуються крахом ринку сирої нафти, та поглибленням світової економічної кризи — усі ці фактори створюють проблемами для виробників та експортерів газу. Додатковою проблемою є те, що криза відбувається в той час, коли багато світових нафтогазових компаній приступили до складного і дорогого процесу перетворення свого бізнесу на більш нейтральний до клімату.

Постійна надлишкова пропозиція та низькі ринкові ціни також означають, що для багатьох споживачів в Україні та Європі поставки газу за довгостроковими контрактами постачають із затримкою на кілька місяців. Наслідки кризи також будуть чітко відчувати традиційні гравці на європейському та українському ринках. 

Український ринок газу формується на основі біржових котирувань. Населення споживає газ на основі цін, які формуються щомісячно, виходячи із середньоринкових або за гарантованою ціною, враховуючи транспортування.

Для того, щоб бути постійно у курсі новин ринку газопостачання та новітніх тенденцій у короткостроковій та довгостроковій перспективі, пропонуємо скористатися підтримкою Української енергетичної біржі www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/. Тут ви можете отримати кваліфіковану консультацію та професійну допомогу з питань формування ціноутворення на ринку енергоресурсів і не тільки. Підпишіться на нашу розсилку для того, щоб бути в курсі найсвіжіших новин.