Багатофункціональна онлайн система Прозорро – це дуже зручний та корисний сервіс, який забезпечує прозорість та доступність до державних закупівель. На платформі ProZorro щодня проходять десятки електронних відкритих торгів по купівлі-продажу товарів, робіт та послуг. Ця система забезпечує прозорість угод, мінімізує ризик корупційних схем та надає можливість учасникам працювати з крупними замовниками. Щоб прийняти учать у торгах, можна пройти реєстрацію на Прозорро чи на партнерському майданчику Mega Sale за посиланням megasale.com.ua. Підписуйтесь на розсилку та отримуйте інформацію про нові тендери!
Термінологія, яка використовується на платформі Прозорро
Терміни, прописані в ЗУ «Про публічні закупівлі»:
- Замовники – суб’єкти, які оголошують тендери на закупівлю.
- Переможець тендеру – компанія, яка запропонувала найнижчу ціну чи інші найвигідніші умови.
- Лот (предмет закупівлі). Товари, роботи чи послуги, які хочу купити замовник та про які надає оголошення в онлайн системі Прозорро.
- Публічна закупівля. Це процес, який проходить у кілька етапів по системі відкритих електронних торгів. Вся інформація про оголошення, дані про замовника та результат тендеру залишаються на Прозорро у публічному доступі та не можуть бути видалені.
- Тендерна пропозиція. Це цінова пропозиція та інша інформація, яку подає учасник, на оголошений тендер в ProZorro з урахуванням вимог замовника до вартості та технічних характеристик предмету закупівлі.
- Приведена ціна. Це ціна, яка вказана у тендерній пропозиції учасника та перерахована з урахуванням інших критеріїв, які замовник вказує у оголошенні про проведення торгів по спрощеній процедурі.
- Рамкова угода. Угода, яка укладається замовником з кількома учасниками відкритих торгів.
- Спрощена закупівля. Закупка товарів, робіт чи послуг на суму не більше 50 000 грн.
- Аномально низька ціна. Цінова пропозиція, яка на 40 та більше процентів нижче середньоарифметичної, порівняно з іншими учасниками.
- Вартість життєвого циклу лоту – сума, яка складається з вартості предмету закупівлі, а також витрат на його обслуговування та використання.
- Договір про закупівлю. Контракт, який укладається між замовником та переможцем електронних торгів.
- Органи оскарження – Антимонопольний комітет України (АМКУ).
- Моніторинг процедури закупок. Перевірка всіх етапів та документів, як подаються на участь в електронних торгах на Прозорро на відповідність діючому законодавству.