Обосливості розрахунків вартості газу - AGROPogruzka

Обосливості розрахунків вартості газу

Українська енергетична біржа — це інтернет майданчик з продажу різноманітної сировини. На даний час саме ця біржа являється лідером серед різноманітних бірж України. Особливість біржі www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/ в тому, що вона підключена до системи Прозорро та має високий рівень акредитації. Біржа також має офіційну сторінку, яка об’єднує приблизно тисячі різноманітних компаній та організацій по постачанню та споживанню газу.

Калькулятор вартості

Досить часто користувачі стикаються з такою проблемою, як необхідність внесення змін до підписаної угоди, яка вже була укладена при процедурі закупівлі. Досить часто це пов’язане з постійним коливанням вартості газу. Сьогодні Міністерство економічного розвитку та торгівлі, з метою розв’язання проблем з підвищенням вартості природного газу, що діє у договорах, встановлює необхідність підписувати додаткові угоди які передбачають зміну вартості природного газу.

Вартість можна дізнатися на офіційній сторінці www.ueex.com.ua у розділі «Калькулятор вартості». Вартість природного газу в системі Прозорро повністю відповідає рекомендованій формулі Міністерство економічного розвитку та допомогою онлайн калькулятора розраховується.

Для того, щоб користуватися онлайн-калькулятором на офіційній сторінці треба в форму вести такі дані як:

  • дата підписування угоди.
  • дата уточнення вартості.
  • попередня вартість природного газу.

Всі ціни вказуються в національній валюті

Після цього треба натиснути “розрахувати”. При необхідності можна переглянути відео-інструкцію до використання калькулятором.

Згідно з законодавством України передбачаються окремі ситуації, в яких можлива зміна істотних умов угоди про закупівлю. Так згідно з частиною четвертою статті 36 законодавства України встановлено, що умови в угодіі про закупівлю не повинні змінюватися з переліком тендерної документації за результатами аукціону, це відноситься також до вартості природного газу.

Істотні умови угоди не можуть змінюватися після підписання обома сторонами, але є деякі випадки, які можуть змінити встановлену вартість. Такі випадки передбачених законодавством України, наприклад, зміна вартості іноземної валюти, зміна біржових котирувань та деякі інші прописані у законодавстві.

На даний час обов’язковим є додаткова угода яка відповідає за порядок зміни умов угоди що дії. замовник повинен самостійно скласти проект договору та обов’язково писати порядок зміни істотних умов такої угоди.

Саме додаткова угода повинна містити всі можливі випадки які передбачені в законодавстві. вимоги до порядку зміни умов можуть бути використані в окремих випадках під час виконання угоди сторонами, якщо це потрібно. Це може бути, якщо є документально- обґрунтоване підтвердження змін, що вже відбулися або фіксація виду валюти чи змінює біржових котирувань, які важливі для здійснення відповідних розрахунків.

Сьогодні для визначення вартості природного газу можна брати не тільки ціни української біржі, а також враховувати вартість на міжнародних хабах, які також з’являються постачальниками природного газу в Україну. Відповідно середньої вартості цін можна порахувати приблизну вартість на газ. Самими відомими європейськими біржами, які співпрацюють з українськими енергетичними біржами NetConnect Germany (NCG) та Gaspool. На жаль є певні обмеження, які не дають можливість використовувати ф’ючерсні контракти, що не дає можливість врахувати Сезонні коливання вартості природного газу.