Кваліфікаційні умови до учасників відкритих торгів на Прозорро - AGROPogruzka

Кваліфікаційні умови до учасників відкритих торгів на Прозорро

При необхідності закупівлі товарів, сировини, техніки, замовлення робіт чи послуг, установи та організації, які належать державі чи територіальній громаді, зобов’язані робити закупки через онлайн систему Прозорро. Це зручна та відкрита платформа державних закупівель, на якій щодня проводяться десятки публічних тендерів з купівлі-продажу різноманітної продукції та послуг. Новини про оголошені тендери та інформацію про умови участі можна знайти на сайті ProZorro та його акредитованих майданчиках — Mega Sale та ін.. Зареєструватися на ресурсі для отримання актуальних новин на електронну пошту можна за посиланням megasale.com.ua.

Що таке кваліфікаційні умови та навіщо їх використовувати

Щоб допускати до відкритих торгів на ProZorro тільки тих учасників, які доведуть спроможність виконати умови укладеного договору у випадку перемоги в торгах, замовник вказує кваліфікаційні вимоги до них. Це перелік критеріїв, по яким оцінюються всі, хто подає заявку на участь у оголошеному тендері.

Які критерії можуть бути кваліфікаційними для відбору учасників:

  • Наявність потрібного обладнання та матеріально-технічної бази, які необхідні для виконання умов договору (при виробництві продукції, виконання робіт чи надання послуг.
  • Наявність спеціалістів, які мають відповідний досвід, допуски та знання. Така інформація повинна підтверджуватися документально – наприклад, договори на виконання аналогічних робіт та ін..
  • Фінансова спроможність. Для цього заявник зобов’язаний надати фінансову звітність підприємства за періоди, які вказує ініціатор тендеру на Прозорро.

При формуванні кваліфікаційних критерії замовник повинен дотримуватися принципів неупередженості та рівноправності всіх учасників. Замовник не може вимагати надання підтвердження суми річного доходу, який перевищує вартість лоту (предмету, який є об’єктом оголошеного публічного аукціону).

Якщо хтось з учасників бачить, що в переліку кваліфікаційних умов є явні ознаки дискримінації на користь іншого учасника, він має право та зобов’язаний подати скаргу у Антимонопольний комітет України та інші контролюючі та регуляторні органи. При виявленні грубих порушень такий аукціон може бути заблокований.

Учасник, який подає заявку на участь у торгах, має право залучати спів підрядників – якщо у нього не вистачає обладнання чи матеріально-технічної бази для виконання умов тендеру.